Tv Targowa

Dzisiejsza transmisja zakończona.Prowadzący

Małgorzata Bugaj
Agata Passent
Adam Szaja
Łukasz WojtusikProgram transmisji


16.10.2021 (SOBOTA)
10.00 – 12.00 Adam Szaja
Rozmowa z Grażyną Grabowską – Prezes Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. O Nowej Zelandii, podróży przedślubnej i targowej miłości rozmawiamy z Januszem Leonem Wiśniewski i Eweliną Wojdyło. Kobiety piszące kryminały. Rozmowa z Oliwią Sobczak, autorką trylogii kryminalnej. Generacja X, czyli o kryzysie wieku średniego rozmawiamy z Grzegorzem Kalinowskim.
12.00-14.00 Łukasz Wojtusik
Prof. Bralczyk ambasadorem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Spotkanie z Arturem Pacułą, czterokrotnym zdobywcą tytułu Pano Samochodzikowej książki roku i Michałem Chabiczem – wydawcą. Wolne Lektury a polski systemu edukacji. Co czytaliśmy w czasie pandemii? „Jak zrozumieć się w rodzinie" – rozmowa z Moniką Szczepanik o porozumieniu bez przemocy, emocjach i o tym, jak mówić, żeby zostać wysłuchanym. Mariusz Szczygieł – porozmawiajmy o reportażu.
14.00-16.00 Małgorzata Bugaj
Podsumowanie Alfabetu Lema. Rozmowa Wojciechem Zemkiem. Fakty i mity o Self publishingu, czyli jak samodzielnie wydać własną książkę? Gdzie leży cienka granica między krytyką a hejtem? Rozmowa z Moniką Sławecką, autorką poruszającego reportażu „Hejt”.
16.00-18.00 Agata Passent
Krzysztof Kolumb odkrywa Kraków i 7 Wonders – bibliofilskie kolekcje. Ten Typ Mes i jego debiut literacki „Dwa psy przeżyły”. Tomek Sikora, rozmowa z jednym z najwybitniejszych fotografików polskich. Nanorobot i gadający komputer wchodzą do baru, rozmowa z Łukaszem Łukasz Lamżą.17.10.2021 (NIEDZIELA)
10.00-12.00 Łukasz Wojtusik
Wyjątkowy dom Na Rogu Łobzowskiej i Słowackiego – Rozmowa z Marzeną Florkowską. O „Sekretach polskiego lotnictwa" rozmawiamy z Romanem Czejarkiem. O Festiwalu Książki Górskiej i Turystycznej rozmawiamy z Maciejem Pierą, autorem popularnego kanału „Szczytomaniak”. Spotkanie z Szymonem J. Wróblem, autorem książki: "Humorem i (u)Śmiechem".
12.00-14.00 Agata Passent, Dorota Pomadowska, Agnieszka Myśliwy i Monika Skowron
Harmonia w czasach zarazy. O literaturze psychologicznej i książkach popularno-naukowych z nurtu holistycznego rozmawiamy z tłumaczkami. Mery Spolsky i jej debiut literacki. Michał Paweł Urbaniak o pasji pisania.
14.00-16.00 Adam Szaja
Prof. Krzysztof Zajas – Nobel, Nike i sprawy aktualne. Komentujemy bieżące wydarzenia w świecie literatury. O byciu tłumaczem małych języków. Rozmowa z Jakubem Kornhauserem.
Czy autor w XXI wieku bez social mediów ma rację bytu. Rozmowa z Tomaszem Żakiem o jego debiucie literackim „Trzydziestka”. Rozmawiamy o Frankfurcie i największych targach książki na świecie z Bettiną Back. Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye, autor Sony Liew, czyli rozmowy o komiksach z Bartłomiejem Rabijem.
16.00-17.30 Małgorzata Bugaj
Fenomen Neli Małej Reporterki – autorki dziecięcych książek podróżniczych. Izabela Janiszewska - odkrycie w świecie kryminału, „Wrzasku”, „Histerii” i „Amoku”. Mistrzyni domestic noir, czyli rozmowa Magdą Stachulą. Tomasz Duszyński, autor świetnie przyjętej serii „Glatz”- popularność kryminałów retro.