Tv Targowa

Dziękujemy!

PROGRAM STREAMU

TELEWIZJA TARGOWA i WIRTUALNA PLATFORMA TARGÓW

Podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® będą działać Telewizja Targowa i Wirtualna Platforma Targów, które w 2022 roku zebrały ponad 50-tysięczną widownię. Po raz kolejny będziemy nadawać z samego serca Targów. Znani i lubiani dziennikarze literaccy – Małgorzata Bugaj, Justyna Dżbik-Kluge, Adam Szaja i Łukasz Wojtusik – poruszą ze swoimi rozmówcami najważniejsze tematy związane z rynkiem wydawniczym, porozmawiają o kondycji polskich wydawnictw, o trendach, raportach, sytuacji bibliotek czy księgarni, zaprezentują bestsellery i nowości książkowe.

BUGAJ.jpg

Małgorzata Bugaj

Małgorzata Bugaj – z wykształcenia nauczycielka i dziennikarka. Wiele lat pracowała przy tablicy, później jako nauczycielka konsultantka w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze prowadziła szkolenia. Przygodę z radiem zaczęła w 2014 roku w tamtejszym Akademickim Radiu Index. Prowadziła poranki, ale nie tylko. W 2017 roku znalazła się w gronie nominowanych do Lubuskich Wawrzynów w kategorii Lubuski Wawrzyn Dziennikarski za m.in. takie programy jak „Hura Matura” czy „Zielona Góra czyta z Indexem”. W 2018 roku dołączyła do RMF Classic, przez pięć lat była gospodynią magazynu literackiego „Spis treści”. Prowadzi też swój autorski podcast pt. „Lepiej nie mówić”.

WOJTUSIK.jpg

Łukasz Wojtusik

Łukasz Wojtusik – dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika, za który otrzymał nagrodę w konkursie im, redaktora Janusza Majki Podcast Roku /2022/ w kategorii „Lifestyle, Kultura, Hobby”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski /2013/ dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współautor trzech książek. 

dzbik_kluge_portret.jpg

Justyna Dżbik - Kluge

Justyna Dżbik - Kluge - dziennikarka, autorka książek i podcastów. W mediach od 2002 roku. Zaczynała w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła młodzieżowy program "Rower Błażeja". Kilka lat później była gospodynią codziennego magazynu kulturalnego TVP Warszawa "Qadrans Qltury". Przez 9 lat pracowała w Polskim Radiu – najpierw w radiowej Czwórce, później w Jedynce. Po odejściu z Polskiego Radia, przez pięć lat pracowała w Radiu ZET. Na finiszu swojej redakcyjnej kariery pracowała w Radiu Kolor i Radiu 357, gdzie prowadziła autorską audycję o literaturze "Książki. Lubię to!". Od trzech lat prowadzi swoją firmę - Pani Redaktor Media. Jest moderatorką konferencji, debat, paneli dyskusyjnych. Prowadzi spotkania autorskie z pisarkami i pisarzami w ramach cyklu "Premiery Online Empiku". Jest autorką reportaży "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek" oraz Jacy byli? Jacy jesteśmy?" (Wydawnictwo W.A.B.), a także współautorką (z Jarosławem Sowizdraniukiem) książki "Ratownik. Nie jestem bogiem" (Wydawnictwo Marginesy) i podpowiednika dla dzieci "Praktycznie wszystko" (Wydawnictwo Kropka). Prywatnie mama Henia i Mariana, którym czyta dużo, nie tylko swoich, książek.

1szaja.jpg

Adam Szaja

Adam Szaja - Mówiąc szczerze i uczciwie – jestem uzależniony od literatury, na którą byłem skazany od początku, a nawet trochę przed. Mama pracowała jako bibliotekarka, nawet będąc w ciąży, więc mogę się podpisać pod stwierdzeniem, że czytanie wyssałem z mlekiem matki. Prowadzę blog smakksiazki.pl, współorganizowałem pierwsze w Polsce pandemiczne Viralowe Targi Książki, przez serwis granice.pl zostałem wybrany do TOP 10 influencerów książkowych w kategorii profesjonaliści za 2020 i 2021 rok. Polska Izba Książki przyznała mi także nagrodę za promowanie czytelnictwa w Internecie.  Prowadziłem spotkania z m.in. Jo Nesbo, Romą Ligocką, Jeffreyem Archerem, Mają Lunde, Szczepanem Twardochem, Sigríður Hagalín Björnsdóttir.

Rozmowy w ramach TV TARGOWEJ