Sala Lwów

Dzisiejsza transmisja jest już zakończona.
Program streamu

Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

10:00 - 12:00
Małopolska Biblioteka Cyfrowa w horyzoncie 21. wieku - stworzenie innowacyjnej Platformy Udostępniania Regionalnych Zasobów Cyfrowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

Sylwia Kucharska
- Kierownik Projektu "Małopolska Biblioteka Cyfrowa w horyzoncie 21. wieku - stworzenie innowacyjnej platformy udostępniania regionalnych zasobów cyfrowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie."
Wojciech Kowalewski
- Dydaktyk, wykładowca akademicki. Specjalista w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, współtwórca Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej. Zrealizował projekty związane z digitalizacją min. Ilustrowanego Kuryera Codziennego, Czasu.
BonaSoft z o.o. Sp.k. Wrocław
- Firma specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dedykowanego zarówno dla instytucji publicznych jak i prywatnych. Dostawca oprogramowania dla innowacyjnej platformy udostępniania regionalnych zasobów cyfrowych w WBP w Krakowie.
Organizator: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Spotkanie podsumowujące realizację projektu „Małopolska Biblioteka Cyfrowa w horyzoncie 21. wieku - stworzenie innowacyjnej platformy udostępniania regionalnych zasobów cyfrowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie" .

12:30 - 13:30
Twórczość H.Ch. Andersena. Wykład biograficzny z Bogusławą Sochańską.

Bogusława Sochańska
Organizator: Good Books

Syn szewca i niepiśmiennej praczki, od dzieciństwa zachwycony teatrem, śpiewem, tańcem i baśniami, które opowiadała mu Babcia... Uznany za najwspanialszego baśniopisarza wszechczasów. Ale pisał także dla dorosłych!

14:00 - 15:00
Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

Magdalena Wolińska-Riedi
Organizator: Dystrybucja AA

Magdalena Wolińska-Riedi po raz kolejny odsłania sekrety Watykanu. Ile kosztuje lot z papieżem? Dlaczego na pokładzie papieskiego samolotu zawsze musi być odpowiedni zapas makaronu i parmezanu?
prowadzi: Małgorzata Bugaj


15:30 - 17:00
PITCH - Giełda wymarzonych przekładów dla redaktorów nabywających

Małgorzata Kafel
- Autorka ponad trzydziestu przekładów z języka angielskiego oraz kilku z hiszpańskiego. Doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.
Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury

Tłumacze i tłumaczki to często znawcy obcych literatur i zagranicznych rynków. W ramach giełdy przedstawią swoje translatorskie marzenia. Wśród dziesięciu tytułów książki w j. angielskim, francuskim, maltańskim, szwedzkim, portugalskim, duńskim.